Sala weselna AFRODYTA

Strój na wesele, jakie cechy powinien posiadać


Jak się ubrać na wesele

Wesele to ważny dzień nie tylko dla młodej pary, ale również dla gości, którzy także muszą się do niego odpowiednio przygotować. Nie chodzi tylko o ślubny prezent czy kopertę, ale również o wygląd. Panowie raczej nie mają problemów ze stylizacją, bo wystarczy im jakikolwiek garnitur z mybaze.com. Gorzej mają panie, które muszą dokonać wyboru spośród całego mnóstwa oferowanych w sklepach sukienek w różnych kolorach i fasonach. Jak powinien wyglądać strój na wesele?

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze stroju na wesele?

Przed wybraniem stroju na wesele trzeba przeanalizować wiele kryteriów. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę swoją figurę, a także porę roku. Najczęściej wesela odbywają się latem, ale i tak pogoda bywa różna. Dlatego warto przygotować sobie kreacje zarówno na upalny dzień, jak i na chłodny i deszczowy. Oczywiście niekiedy może zdarzyć się, że para młoda narzuci jakiś własny dress code. Jest to raczej rzadkość, chyba że ktoś urządza wesele w jakimś konkretnym stylu (np. dawnych lat). Istotne jest także to, czy mamy być zwykłym gościem, czy będziemy pełnić jakąś ważniejszą rolę, typu świadek czy starościna. O wygląd powinny też zadbać szczególnie osoby najbliższe parze młodej, czyli na przykład rodzice, którzy będą młodym non stop towarzyszyć, jak i odbierać symboliczny upominek.

Elegancja bez przesady

Na weselu trzeba wyglądać elegancko, ale nie można przesadzić. Jest to impreza, ale inna niż bal karnawałowy, więc należy zrezygnować z cekinów, dużych dekoltów, znacznych miniówek, szalonych fryzur czy zbyt mocnego makijażu. Nie można wyglądać zbyt wyzywająco, bo wtedy też zwróci się uwagę gości na siebie, na czym ucierpi panna młoda, która jest tego dnia najważniejsza. Duży wybór weselnych kreacji na wyprzedaży Sinsay myBaze.com/pl/katalog/wyprzedaz/__sklep-sinsay/ pozwoli na pewno wybrać idealną stylizację.

Nie wolno przyćmić panny młodej

Najważniejsza zasada wyboru stroju na wesele głosi, że nie wolno przyćmić wyglądu panny młodej. Dlatego absolutnie nie ma mowy o sukience białej czy kremowej. Te kolory są zarezerwowane właśnie dla panny młodej. To ona będzie w centrum uwagi i ma przyciągać wzrok swoim wyglądem. Na pewno byłoby jej przykro, gdyby ktoś inny zwracał większą uwagę niż ona, a to przecież ona i jej mąż są najważniejszymi osobami tego dnia. Z białych szpilek też lepiej zrezygnować. To też element zarezerwowany dla panny młodej.

Przede wszystkim wygoda

Wesele trwa kilkanaście godzin, a jeszcze przed nim jest ślub. Strój powinien więc być przede wszystkim wygodny i komfortowy, dostosowany do panującej aury. Czasami w takim stroju trzeba spędzić nawet nie kilkanaście godzin, a blisko dobę, gdyż jeśli do odbycia jest długa podróż, przed którą konieczne jest już założenie stroju, gdyż później nie będzie już na to czasu, więc komfort jest naprawdę bardzo istotny. Kreacja nie powinna krępować ruchów. Powinna też być dopasowana do figury czy biustu. Nie może być tak, że sukienka bez ramiączek opada i odsłania biust. Nie może też być tak, że obcisła sukienka wyeksponuje oponkę na brzuchu. Najważniejsze jest tutaj jednak obuwie. Tak wiele godzin raczej trudno wytrzymać w wysokich szpilkach. Najlepiej więc przygotować sobie dwie pary butów. Szpilki wystarczy założyć na ślub oraz początek wesela – toast, pierwszy taniec i obiad. Później warto zmienić je na obuwie niższe i wygodniejsze do tańczenia. Czarna sukienka na wesele – czemu nie Czerń kojarzy się raczej z żałobą i ubrania w tym kolorze wydają się lepszym wyborem na pogrzeb niż wesele. Jednak nie oznacza to, że nie można założyć na wesele czarnej sukienki. Wystarczą odpowiednie dodatki, aby taka stylizacja przestała być żałobna. Biżuteria, kolorowe buty, jasny żakiet i tak ożywiona „mała czarna” będzie świetnym wyborem na wesele.

Elegancja bez przesady

Na weselu trzeba wyglądać elegancko, ale nie można przesadzić. Jest to impreza, ale inna niż bal karnawałowy, więc należy zrezygnować z cekinów, dużych dekoltów, znacznych miniówek, szalonych fryzur czy zbyt mocnego makijażu. Nie można wyglądać zbyt wyzywająco, bo wtedy też zwróci się uwagę gości na siebie, na czym ucierpi panna młoda, która jest tego dnia najważniejsza. Duży wybór weselnych kreacji na wyprzedaży Sinsay pozwoli na pewno wybrać idealną stylizację.